Digitalisering in de bouw

Hoe Daiwa House met LeanForms veiligheid en kwaliteit optimaliseert

Over Daiwa House Modular Europe

Daiwa House Modular Europe (DHME) is Europa’s grootste bouwbedrijf gespecialiseerd in modulaire bouw. Wat ooit begon als Jan Snel in 1960, groeide uit tot een toonaangevend bouwbedrijf dat onderdeel is van de Japanse Daiwa House Group, wereldwijd de grootste industriële bouwer. Met vier productielocaties in Nederland en circa 700 medewerkers in Europa levert DHME complete woonoplossingen geschikt voor minstens 80 tot 100 jaar gebruik: Van gezinswoningen en studentenhuisvesting tot zorg- en logiesprojecten. Vanuit de hypermoderne gerobotiseerde fabriek in Montfoort rollen jaarlijks duizenden nieuwe woningmodules van de band.

“We leveren niet zomaar woonmodules, maar volwaardige woningen van permanente bouwkwaliteit. Om dat niveau te behouden én te verbeteren, hebben we onze processen volledig gedigitaliseerd met LeanForms.”

–Edwin van Duivendijk - Hoofd QHSE

De uitdaging: papier, lijstjes en ordners

Tot ruim tien jaar geleden verliep veel werk bij DHME nog op papier. Veiligheidsmeldingen, kwaliteitscontroles en audits werden handmatig ingevuld, overgetypt in Excel en bewaard in dikke ordners. “We werkten met stapels papieren mappen,” herinnert Edwin zich. “Toen we verder groeiden, merkten we dat het zo niet langer kon. We hadden behoefte aan structuur, snelheid en één centrale plek voor onze data.”

Op zoek naar een oplossing kwam DHME in contact met LeanForms. De samenwerking begon in 2012 en groeide uit tot een hecht partnership waarbij LeanForms een essentieel onderdeel werd van de bedrijfsvoering.

Eén platform voor veiligheid, kwaliteit en meer

Wat begon met een paar formulieren voor veiligheidsmeldingen is inmiddels uitgegroeid tot een organisatiebreed systeem met tienduizenden digitale formulieren. In 2025 verwerkt DHME zo’n 40.000 unieke registraties in LeanForms, van veiligheidsinspecties en kwaliteitscontroles tot HR- en financiële processen.

LeanForms is niet alleen iets van de QHSE-afdeling, legt Anne Sophie (QHSE-coördinator) uit. Het is geïntegreerd in het hele bedrijfsproces. Van het eerste projectontwerp tot de oplevering.

Hoe DHME LeanForms inzet

LeanForms is inmiddels diep verweven in de dagelijkse werkzaamheden van DHME. Het platform ondersteunt medewerkers in elke fase van het bouwproces, van commercie en engineering tot productie, uitvoering en oplevering. Het is zonder meer een onmisbaar instrument voor:

  • Veiligheid en kwaliteit: formulieren voor werkplekinspecties, veiligheidsmeldingen, QHSE-analyses, toolboxen, opleidingen en projectevaluaties.
  • Productie: digitale kwaliteitscontroles, restpuntenregistratie en afmeldingen die rechtstreeks gekoppeld zijn aan tekeningen en projectdata.
  • Ondersteunende processen: HR-aanvragen (zoals Persoonlijke Beschermings Middelen (PBM’s) en bedrijfskleding, maandafsluiting en pakbonregistraties, schademeldingen en leveranciersbeoordelingen.
  • Commercie en klantcontact: registratie van tevredenheidsverklaringen en klachten, waarmee feedback direct terugvloeit naar de verbetercyclus.

Dankzij koppelingen met SAP en Power BI en data-imports uit de HR-platformen Personio en UKG, is LeanForms bij DHME het centrale systeem voor data-uitwisseling.

Van data naar inzicht

 De integratie met Power BI zorgt ervoor dat het management en de afdelingen van DHME direct inzicht hebben in veiligheid, kwaliteit, productiecapaciteit en leveranciersprestaties. De resultaten zijn duidelijk zichtbaar:

  • Betere veiligheid en kwaliteit, aantoonbaar in audits en borgingsprocessen.
  • Sneller en met minder fouten werken door gestandaardiseerde workflows.
  • Consistente processen die voldoen aan de Wet kwaliteitsborging (Wkb).
  • Internationale inzetbaarheid, met meertalige formulieren voor Nederland en Duitsland.
  • Betrouwbare datakoppelingen met andere bedrijfsapplicaties.

 

“We werken sneller, gestructureerder en met meer controle dan ooit. LeanForms is inmiddels verweven in onze manier van werken. Terug naar hoe het vroeger was? Dat kan niet meer en wil niemand.”
 – Edwin van Duivendijk - Hoofd QHSE

 

Bekijk hoe LeanForms jouw kwaliteitsborging kan digitaliseren

 

De volgende stap: slimmer bouwen met data

DHME blijft vernieuwen. Nieuwe koppelingen met systemen en toepassingen van AI staan al op de planning. Zo wil het bedrijf tekortkomingen straks direct op tekening vastleggen en analyses automatisch koppelen aan de juiste projecten in Power BI.

“LeanForms groeit met ons mee. We willen onze processen niet alleen registreren, maar ook verbeteren en voorspellen op basis van data.” – Anne Sophie Verberne - QHSE-coördinator

Conclusie

Met LeanForms heeft Daiwa House Modular Europe zijn processen niet alleen gedigitaliseerd, maar ook naar een hoger niveau gebracht. De bouwplaats, fabriek én kantoorvloer werken nu met dezelfde actuele informatie en dat zorgt voor meer overzicht, kwaliteit en veiligheid.
Van Duivendijk afsluitend: “Ons doel is om het werk binnen DHME comfortabel en gemakkelijk te maken. Met LeanForms lukt dat elke dag een beetje beter.”

Bekijk hieronder hoe dat er in de praktijk uitziet.

Share

Gerelateerde items

Cases

Klant aan het woord: az Vesalius

az Vesalius is een regionaal ziekenhuis in Zuid Limburg, België, met vestigingen in Tongeren en Bilzen. Het ziekenhuis heeft een breed scala aan specialiteiten en biedt zorg aan diverse patiëntengroepen. In 2017 kregen ze het NIAZ-kwaliteitslabel, dat staat voor deskundige zorg, veiligheid en verbeteringsgerichte bedrijfscultuur.

Cases

Klant aan het woord: Shin-Etsu Silicones

Shin-Etsu staat wereldwijd bekend om haar toonaangevende rol in de PVC-productie. Shin-Etsu Silicones is een dochteronderneming van het Japanse bedrijf Shin-Etsu Chemical en specialiseert zich in de productie van hoogwaardige siliconen, voornamelijk voor de auto-industrie. Wat Shin-Etsu onderscheidt, is niet alleen de productkwaliteit, maar ook hun pragmatische aanpak, snelle reactietijden en efficiënte logistieke dienstverlening.

Cases

Klant aan het woord: Victor Buyk

VBSC bouwt structuren zoals bruggen, sluisdeuren en hoogbouw; kortom infrastructuur welke publiekelijk toegankelijk is. Dit soort werk vereist veel registraties om de veiligheid van de structuren te kunnen garanderen. Om die registraties gestructureerd te kunnen laten verlopen zijn ze gestart met LeanForms.

Cases

Klant aan het woord: Hemubo

Met LeanForms heeft Hemubo veel meer inzicht gekregen in de processen binnen alle productielocaties van het bedrijf. Zo kon er ook een verbetercyclus ingezet worden. De interne data analist maakt vanuit LeanForms overzichten voor de directies. Middels dashboards kan alle data overzichtelijk gepresenteerd worden.